12 maja Dziecięce Ogrody Muzyczne – Muzyka dla Szeherezady

Legenda głosi, że księżniczka Szeherezada przez tysiąc i jedną noc opowiadała sułtanowi baśnie, które miały uratować jej życie.

 

Jej opowieści o przygodach Sindbada, Ali Baby, o lampie Aladyna i inne fascynujące historie wypełniają Księgę tysiąca i jednej nocy, uważaną za arcydzieło  literatury światowej. Opowiadane od pokoleń na całym świecie, są źródłem inspiracji artystycznych i wyobrażeń o oriencie, pojawiają się w filmach i w muzyce klasycznej. Przez setki lat były  także obecne na dworach władców krajów arabskich, gdzie z pewnością towarzyszyła im muzyka. Zapraszamy zatem do arabskiego, muzycznego ogrodu Szeherezady.

Wykonawcy: Jasmin Wachowiak- taniec; Jahiar Azim Irani (Iran)– santur perski, darabuka, śpiew; Adeb Chamoun (Syria) – instrumenty perkusyjne, śpiew; Sebastian Wielądek – flet, ney, duduk, zuma, gushme; Natalia Leszczyńska – prowadzenie oraz Kolor Kolektyw – malowanie światłem

Służewski Dom Kultury godz. 16:00 Kup bilet

Bilety w cenie 10 zł zarówno dla dzieci jak i dorosłych są dostępne w systemie www.ebilet.pl, w punktach sprzedaży eBiletu oraz w Służewskim Domu Kultury przy ul. Bacha 15 od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 16:00.

Julia Dmeńska – koordynator
e-mail: dzieciece@ogrodymuzyczne.pl
kom. 603 345 949

Dziecięce Ogrody Muzyczne

Dziecięce Ogrody Muzyczne - 2016

realizacja: estinet.pl